Partnerzy projektu

Gmina Kołobrzeg

Gmina Kołobrzeg położona jest w północno-zachodniej części powiatu kołobrzeskiego. Gmina wchodzi w skład województwa
zachodniopomorskiego. Siedzibą gminy jest miasto Kołobrzeg, które nie wchodzi w skład gminy, jest osobną gminą miejską jako miasto Kołobrzeg. Gmina stanowi 19,9% powierzchni powiatu.
› czytaj więcej

Gmina Miasto Kołobrzeg

Miasto Kołobrzeg jest największym i najpiękniejszym polskim uzdrowiskiem o niezrównanym uroku i bogatej historii. Główna funkcja miasta turystyczno – uzdrowiskowa uwarunkowana jest doskonałym położeniem nad Morzem Bałtyckim u ujścia rzeki Parsęty w sąsiedztwie lasów, złóż borowiny, ekosystemu bagienno – wodnego, który zapewnia schronienie wielu rzadkim gatunkom zwierząt i roślin. W ujściu rzeki znajduje się port handlowy, pasażerski, rybacki i jachtowy. W mieście i okolicach występują źródła wody mineralnej oraz solanki.
› czytaj więcej

Ustronie Morskie

Prawdziwą perłą bałtyckiego wybrzeża jest Ustronie Morskie – atrakcyjny kurort leżący w pasie nadmorskim przy trasie Kołobrzeg – Koszalin.
Sprawnie funkcjonująca sieć ośrodków uzdrowiskowych wyposażona
w kompletną bazę zabiegową i zaplecze rehabilitacyjne proponuje szeroką gamę usług osobom chorym, niepełnosprawnym i pragnącym wypocząć w zdrowym klimacie nadmorskim.
› czytaj więcej