Gmina Ustronie Morskie

Prawdziwą perłą bałtyckiego wybrzeża jest Ustronie Morskie – atrakcyjny kurort leżący w pasie nadmorskim przy trasie Kołobrzeg – Koszalin.

Sprawnie funkcjonująca sieć ośrodków uzdrowiskowych wyposażona w kompletną bazę zabiegową i zaplecze rehabilitacyjne proponuje szeroką gamę usług osobom chorym, niepełnosprawnym i pragnącym wypocząć w zdrowym klimacie nadmorskim.

Działalność turystyczna prowadzona jest w blisko 240 obiektach przystosowanych dla potrzeb każdego turysty i kuracjusza.

Wiosną i latem miłośnicy czynnego wypoczynku mogą skorzystać z uroków licznych ścieżek spacerowych i tras rowerowych prowadzących do najbardziej urokliwych zakątków naszej okolicy. W propozycjach znajdziemy wycieczki trzema szlakami turystycznymi: czerwonym, błękitnym i zielonym o łącznej długości 65 km.

Gmina dba o swój wizerunek i promocję, o czym świadczą liczne dowody uznania i wyróżnienia, np w konkursie tygodnika „Sport i Turystyka” zajęła miejsce w I dziesiątce najpopularniejszych miejscowości turystycznych w Polsce, w konkursie „Nad wodą bezpiecznie” uznana została przez grupę PZU- Życie za najbezpieczniejszą gminę turystyczną w Polsce. Ponadto kąpielisko w Ustroniu z uwagi na czystość wody i infrastrukturę turystyczną otrzymało w 2010 r. certyfikat „Błękitnej flagi”. Te prestiżowe wyróżnienia dowodzą , iż mieszkańcom i władzom lokalnym zależy na dobrej marce i wysokim poziomie oferowanych usług. Gmina stawia na długofalowy rozwój , czego namacalnym dowodem są rozpoczęte i planowane inwestycje obiektów sportowych.

Ustronie Morskie to gmina piękna i przyjazna. Choć pełna atrakcji, to jednak cicha i spokojna. Naprawdę warto nas odwiedzić i przekonać się, że to idealne miejsce na wypoczynek.

Zapraszamy do nas.

Strona internetowa: www.ustronie-morskie.pl